عروسان1

انصاف ، شرط اولیه خوشبختی در زندگی!

همه ما در دنیایی زندگی میکنیم که چه باور داشته باشیم یا نه ، هر چه انجام دهیم دیر یا زود نتیجه آن عمل را خواهیم دید. بخشش ، ظلم ، انصاف ، عدالت و هر عملی که از ما سر بزند در زندگی ما تاثیر خواهد داشت. حتی در علوم عرفانی در همه ادیان این باور را قبول دارند که تفکرات و اعمال ما بر اینده و دست آورد های ما تاثیر مستقیم دارد.

حالا میخواهیم در این بخش از عروسان در خصوص انتخاب هایمان قبل از عروسی بپردازیم.

گویا سودجویی این روزها در جامعه ما پر رنگ شده. در هر کسب و کاری همیشه افرادی هستند که قصد دارند زودتر و بیشتر ثروتمند شود. گویا این افراد چشمشان را بسته و صرفا هر کاری از دستشان بر میاید میکنند .

در اینجا ابتدا سوالی پیش می آید که صمیمانه دوست داریم نظرتان را بشنویم:
آیا هر کس در شغلی که دارد میتواند با پارتی یا مصالحه با اشخاصی ، مشتری جذب کند یا این کار ایراد دارد؟

خیلی از ما جواب سوال بالا را مثبت میدهیم.
اگر پاسخ به سوال بالا مثبت بوده بیاید بگوید که پس:
اگر عده ای سودجو عادتی را رواج دهند ، مثلا تاکسی ها بگویند این مسیر را از مردم چندین برابر میگیریم و اگر کسی نخواهد مجبور است پیاده برود و کسی سوارش نکند ، انگاه چه کسی میتواند این عادت نا عادلانه را بشکند؟ ایا راننده تاکسی کار درستی انجام میدهد که با اتحاد با دوستان خود این عمل را انجام میدهد؟

عروس خانم ها و اقا داماد ها میخواهیم در این مطلب مساله ای را بررسی کنیم.
شما عزیزانی که قصد تشکیل زندگی مشترک دارید ، حتما اعتقاد دارید زندگی مشترک با ایجاد اعمال صحیح و باور های درست منتج به اینده درست و افزایش مادیات و معنویات زندگی خواهد شد.
فرقی نمیکند مسلمان مسیحی یا بی دین این یک واقعیت در زندگی است.
در خیلی از مشاغلی که شما عزیزان با ان ها سر و کار دارید مثل آتلیه ها ، مزون ها یا ارایشگاه و تالار و … اتفاقاتی میافتد که تمام مفاهیم بالا بشدت در ان وجود دارد و تنها شما هستید که باید کمی فکر کنید.
امروزه به عنوان مثال بسیاری از تالار ها که خودشان صنفی مجزا هستند ، با توجه به موقعیتشان تصمیم میگیرند که از مشاغل دیگر و مرتبط هم درآمدی کسب کنند .
مثلا آتلیه عکاسی یا ارایشگاه یا حتی مزون عروس و …
این کار هیچ ایرادی ندارد که یک تالار عروسی شما را دعوت کند از جایی دیدن کنید و نمونه های مشاغل دیگر را ببینید و به صورت کل به شما در خصوص دیگر مشاغل راهنمایی کند.
اما مساله طور دیگری اتفاق میافتد. بطور فرض ان تالار شما را مجبور و متقاعد میکند باید از خدمات آتلیه مزون یا سالن زیبایی که او معرفی کرده استفاده کنید در غیر این صورت مجبور هستید بیشتر هزینه کنید یا حتی با شما قرارداد نمیبندند.
این کار در تمامی اتحادیه ها ممنوع و جرم است .
دلیل اینکه تالار را گفتیم صرفا یک مثال بود و این پدیده واقعا در بسیاری از تالارها رواج پیدا کرده است .
شما در این جا یه عنوان یک زوج اگر با این مساله روبرو شوید چه میکنید؟
ایا بنظر شما این مسئله به زوج ها ارتباطی دارد؟
اگر زوج ها به این مسئله بی توجه باشند این اتفاق روز به روز بزرگتر میشود.
این کار باعث میشود اتلیه هایی که درست کار میکنند با چالش روبرو شوند و افراد سودجو درامد کلان کسب کنند و اکثر مغازه داران و اتلیه ها بدون انکه دیده شوند انتخاب نشوند چرا که عده زیادی از زوج ها از فیلتر تالار رد نمیشوند و همه کارهای مرتبط را حتی با قیمتی چند برابر به خود تالار میسپارند با انکه دوباره ذکر میکنم این کار کاملا غیر قانونی نیز هست.

عروسان2

انصاف ، شرط اولیه خوشبختی در زندگی!

حالا انجام این کار کمک به فرصت طلبی برخی اصناف میکند و این کار ناعادلانه را گسترش میدهد ، همانند خیلی از اتفاقات بد در جامعه ما که خود ما باعث گسترش ان شدیم مثل خودرو بی کیفیت این نیز رخ خواهد داد.
از دید عرفانی در هر نوع آیینی حتی بی دین ها ، این عمل عکس العملی خواهد داشت و در زندگی این مهم بروی روند تعاملات و امور جاری ما تاثیر میگذارد.
آیا شما فکر میکنید شخصی که با خودرو یا موتورسیکلت هوا را آلوده میکند نتیجه عمل خود را در زندگی نمیبیند؟
خوشبختی و آرامش دو اصل مهم زندگی است که هیچ وقت با پول و زیبایی بدست نمیاید ، با جلوگیری از کوچوترین ناعدالتی ها و ظلم ها پدیدار میشوند.
کلام اخر برای اولین قدم مثبت در زندگی از دیدگاه عروسان
شما زوج های جوان و همه ما مسول هستیم . در قبال یکدیگر جامعه و اطرافیانتان و باید انتخاب کنید . اگر در انتخاب های خود کوچکترین فرصت را به دیگران ندهید شاید برای راحتی کار خود ، مطمئنا این ناعدالتی در زندگی ما روزی خودش را نشان میدهد .
برعکس ان میتواند ارامش خاصی در خود شب مراسم و طول زندگی پدیدار کند.
انتخاب درست کنید و حق دیده شدن دیگران را از ان ها نگیرید.

One Comment

  1. kiachoob پاسخ

    سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید
    ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق فعالیت
    می کنیم.خوشحال میشوم از وبسایت ما دیدن کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *