Photography-70

انتخاب نوع فیلم عروسی

یکی از مهمترین بخش ها در هر عروسی،فیلم جشن می باشد.همیشه چیزی که از یک جشن به جا میماند ،فیلم و عکس می باشد..با عروسان همراه باشید:

بعدها تازه یادتان می افتد که در آن شب به یادماندنی شام چه خورده اید یا چه لباسی به تن داشته اید و چه کسانی همراه با شما خاطره ای را ساخته اند. جشن عروسی که جای خود دارد و به تشریفات عروسی و برنامه ریزی های خوبی نیازمند است تا نه تنها به یادماندنی ترین شب زندگی باشد بلکهعروس و داماد بعدها می توانند نحوه برگزاری مراسم خود را در فیلم عروسی شان دنبال کنند. البته نارضایتی زمانی پیش می آید که عکس و فیلم عروسی از کیفیتی مناسب و صحنه و دکورهای زیبایی طرح ریزی نشده باشد که جایی برای جبران نیز نمی گذارد. بنابراین در انتخاب آتلیه عکس عروس خود دقت نمایید تا بهترین خدمات و امکانات را جهت عکس و فیلم عروسی تان داشته باشید.

دیدن از دفتر یک آتلیه و تماشای دکورهای طراحی شده برای عکاسی، نورپردازی و موقعیت آتلیه امری مهم است که باید در نظر گرفته شود. فضای مناسب و محیط های در اختیار از جمله باغ و ویلایی شکیل که برای عکاسی و فیلم برداری ایده آل و منحصر به فرد هستند، نشان دهنده اعتبار یک آتلیه و سرمایه گذاری آن ها برای این حرفه می باشد، که ارزشمندی کار آن ها را به نمایش می گذارد.

فیلم عروسی خوب به فیلمی گفته می شود که زمانی که آن را نگاه می کنید یاد آور خاطرات ناب عروسی شما باشد و صرفاً فیلمبرداری کردن از ورود ، رقص ، شام و …. یک فیلم عروسی خوب را نمی سازد . فیلمبردار باید از همان ابتدای امر تصمیم بگیرد که می خواهد به کدام سبک فیلمبرداری کند.

انتخاب نوع فیلم عروسی

انتخاب نوع فیلم عروسی

فیلم عروسی سینمایی

فیلم عروسی سینمایی بر خلاف نام آن یک فیلم سینمایی نمی باشد. اختلاف این فیلم عروسی با فیلم مستند عروسی در این است که یکایک فریم ها به مانند فریم های عکس است. فیلمبردار علاوه بر این که باید به سیر داستانی فیلم توجه کند، می بایستی درک درستی از دکوپاژ داشته باشد و بداند هر حرکت دوربین دقیقا به چه معنا می باشد و چقدر می تواند این حرکت به تعریف داستان کمک کند (کسی که بصورت سینماتیک فیلم عروسی می سازد علاوه بر فیلم بردار بودن باید کارگردانی و تدوین و طراحی صدا را به خوبی بداند). زمانی که جشن عروسی تمام می شود کار فیلمبردار فیلم تمام نمی شود باید به استودیو برگردد و با توجه به استوری بردی که طراحی کرده بود مطمئن شود که تمامی صحنه ها و صدا ها به درستی و طبق برنامه گرفته شده است .
مرحله بعد طراحی و ساخت صدا است، خیلی از صداها در مراسم عروسی به درستی رکورد نمی شوند. به طور مثال در نظر بگیرید عروس و داماد در تالار عروسی هستند و در محیط بیرون باران تندی در حال بارش است، زمانی که در تدوین فیلم می خواهید از یکی از نماهای بیرون تالار عروسی به سمت داخل بیایید باید صدای باران داخل سالن پذیرایی را بخوبی رکورد کنید اما به دلیل ازدحام جمعیت و صدای بلند موزیک عملا این اتفاق نمی افتد ، در این جا باید از همان صدای بارش باران در خارج از تالار یا باغ عروسی استفاده کنید با این تفاوت که می بایستی این صدا در کامپیوتر برای محیط سالن شبیه سازی کنید.

فیلم عروسی مستند

اگر فیلم مستند نگاه کرده باشید متوجه می شوید که حال و هوای این گونه فیلم ها به چه روالی است. در این نوع فیلم برداری ابتدا در مورد برنامه ریزی شب عروسی از عروس و داماد سوال می شود زیرا در این صورت فیلمبردار دید کلی نسبت به آنچه که قرار است اتفاق بیفتد پیدا می کند. یک فیلمبردار مستند عروسی سعی می کند به اتفاق هایی که در حال رخ دادن هستند نزدیک باشد و بنابراین در مراسم عروسی اصولا یکجا ثابت نمی ایستند.

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *