کیک-تولد-ایرانی

جدیدترین کیک عروسی چند طبقه

شما هم قصد دارید برای مراسم عروسی تان کیک سفارش دهید؟ آیا تمام نکته ها را در مورد انتخاب کیک عروسی می دانید؟

 

یا همه چیز را برعهده قنادی می گذارید؟ بهتر است در انتخاب کیک عروسی تان حساس باشید. هم به خاطر هزینه ای که می کنید و هم به خاطر اینکه برای مهمان های عزیزتان طعم خوشایندی فراهم کنید.

 

 

کیک عروسی ایرانی، فقط یک تکه شیرینی خوش طعم و خوش آب و رنگ نیست که قرار است کام مهمانان جشن شما را شیرینی کند. کیک عروسی، یکی از آن جزئیات مهمی است که سلیقه شما را به عنوان عروس و داماد نشان می دهد و در بعضی موارد به رخ دیگران می کشد.

 

خب از آنجایی که بریدن کیک برای خودش آداب و رسومی دارد و با بزن و بکوب همراه است، بنابراین هم به خوبی در فیلم و عکس های عروسی تان نمود خواهد داشت، و هم زیر ذره بین دوستان، آشنایان و اقوام قرار دارد. انتخاب کیک عروسی که هم لوکس، شیک و خوشمزه باشد و هم به شخصیت شما و تم عروسی تان نزدیک باشد، اما فوت و فن هایی دارد.

 

طعم کیک هم مهم است.

 

بیشتر قنادان و شیرینی فروش های صاحب نام تهرانی، توصیه می کنند که، قبل از رفتن به قنادی برای سفارش کیک عروسی حداقل در مورد حدود کیک مورد نظر فکر کنید، با همسرتان مشورت کنید، و به یک توافق نصفه نیمه برسید تا، پروسه انتخاب وقت کمتری از شما و البته قناد بگیرد.

 

هرچند خود قنادی ها هم آلبوم های مفصلی با عکس و جزئیات دارند، ولی جستجوی ساده در اینترنت یا ورق زدن یکی دو ژورنال عروس بهتر است، چون مدل های متنوع تری دارد و البته هر روز یا نهایتا ماهی یکبار به روز می شود. درست است که ظاهر کیک در اولین نگاه نظر همه مهمانان را به خود جلب می کند، اما باید در انتخاب کیک عروسی دقت کنید.

 

تا زمانی که همه آماده خوردن کیک زیبای عروسی شما هستند از آن لذت ببرند و تا مدتها از آن تعریف کنند. پس در لیست کارهای خود، حتما برای تست کیک عروسی تان زمان بگذارید. در این جلسات نحوه پخت را به شما کاملا توضیح می دهند و اصولا یک نمونه تست برای شما آماده می کنند.

 

این فرصت خوبی هست تا ایده های خود را برای کیک عروسی به طراحان کیک منتقل کنید و سوالاتتان را در مورد نحوه تزیین و انواع خامه ای که قرار است برای آن استفاده کنند، بپرسید.

 

انتخاب سبک کیک عروسی

سفارش کیک را بعد از همه تصمیم هایی که در مورد لباس عروس، کارت دعوت عروسی، تزیینات عروسی و دکورهایی که قرار است انتخاب کنید موکول کنید. این گزینه ها و تم عروسی می تواند در طراحی کیک استفاده شود.

یا حتی می توانید کیکی را انتخاب کنید که با سالن عروسی، فصل، و گلهای تزییناتی سالن هماهنگ باشد. پس موقع سفارش دادن کیک این گزینه ها را انتخاب کنید. مسلم است که شما می خواهید کیک عروسی تان: شیک ، باشکوه ، فوق العاده ، دهن پرکن و زیبا باشد، ولی برداشت شما از این واژه ها با برداشت قناد فرق می کند.

 

شاید بد نباشد تصویر یکی دو نمونه از کیک های دلخواهتان را در روز سفارش همراه داشته باشید. این روزها کیک های عروسی در مدل های مختلف پخته و ارائه می شود. این مدل ها ممکن است، پایه ای دایره ای، مستطیلی یا مربعی شکل داشته باشند، که انتخاب هر کدامشان کاملا بستگی به خودتان دارد و معنای خاصی ندارد.

 

پس در این مورد دستتان کاملا باز است و می توانید کیک عروس تان را به هر شکلی که دوست دارید، سفارش دهید. اینکه یک رنگ خاص برای مراسم عروسیتان داشته باشید، خیلی خوب است اما زمانی که به کیک عروسی می رسید، بهتر است کمی عقب نشینی کنید.

 

سرو کردن یک کیک آبی یا نارنجی خیلی برای مهمانانتان اشتهاآور نخواهد بود، حتی اگر خود کیک واقعا خوشمزه باشد. بنابراین، پیشنهاد می کنیم که فقط تزئینات کیک با تم رنگی مراسم هماهنگ باشد.

 

بعضی از قنادها پیشنهاد می کنند که، خود کیک را به رنگ سفید یا عاجی سفارش دهید و از تزئینات رنگی روی آن استفاده کنید. البته نگران مزه اش نباشید چون رنگهای خوراکی کاملا بی مزه هستند، ولی موقع اضافه شدن به کیک کمی تغییر مزه پیدا می کنند که آن هم در جهت خوشمزه تر شدن کیک می باشد.

 

اندازه کیک عروسی چگونه محاسبه میشود؟

 

اندازه کیک باید متناسب با تعداد میهمان ها باشد. پس قبلا با خانواده ها هماهنگ شده و تعداد مهمانها را موقع سفارش کیک در نظر داشته باشید.

 

کیک های عروسی معمولا بیشتر از یک طبقه هستند. اصلا سرو کیک یک طبقه در جشن ازدواج چندان مرسوم نیست.

 

بنابراین، دنبال چنین طرحی نباشید ولی بهتر است از آن طرف بام هم نیفتید و کیکی ۱۰ طبقه سفارش ندهید. سعی کنید دائم این مساله را با خودتان تکرار کنید که در حال سفارش کیک عروسی هستید نه در حال خرید برج.

 

در مورد اینکه کیک عروسی تان باید چند کیلویی باشد هم بهتر است با قناد مشورت کنید. اما این نکته را به خاطر داشته باشید که، در حالت استاندارد برای هر مهمان برشی ۱۰۰ گرمی (یا در بعضی موارد ۲۰۰ گرمی) سرو می شود، به این ترتیب اگر کیکتان حدود ۳ کیلوگرم است برای ۲۰ تا ۲۵ مهمان کافی خواهد بود، و اگر ۱۰۰ تا مهمان داشته باشید باید کیکی ۱۰۰ کیلویی سفارش دهید و الی آخر.

در ضمن برای اینکه طرح سفارشی شما به طور کامل روی کیک اجرا شود، کیکتان باید حداقل سه کیلو وزن داشته باشد. البته، وزن کیکی که سفارش می دهید ممکن است ۱۰ تا ۱۵ درصد با وزن کیکی که تحویل می گیرید، اختلاف داشته باشد، که این مساله روی قیمت کیک موثر است.

 

کیک عروسی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

قیمت کیک ها با نوع کیکی که سفارش می دهید متفاوت است. بسته به اینکه تزئین آن با خامه یا خمیر فوندانت باشد، قیمت آن هم فرق خواهد کرد.

اگر حدود قیمت خاصی برای کیک در نظر گرفته اید. پس حتما، برای روی تزئین و محتوای کیک فکر کنید و بر طبق آن سفارش دهید. برخی از کیک ها بصورت سفارشی درست می شوند، و یا از روی الگوی خاصی که عروس و داماد داده اند مدلسازی می شوند.

قیمت هر کیلو کیک عروسی

این سبک کیک های پیچیده که کار زیادی می طلبد هزینه بالاتری خواهد داشت. با توجه به قنادی که کیک را به آن سفارش داده اید و طرح مورد نظرتان، قیمت کیک متفاوت است اما در شیرینی فروشی های تهران قیمت هر کیلو کیک عروسی، از کیلویی ۲۰ هزار تومان شروع می شود و گاهی به ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان نیز می رسد.

 

کیک با خامه یا خمیر فوندانت؟

 

این سوال همیشگی مشتریان در انتخاب تزیین کیک است. خامه روی کیک همیشه خوشمزه هست. اما با خمیر فوندانت کیک صاف و یکدستی خواهید داشت.

 

البته، توجه کنید قبل از اینکه خمیر فوندانت روی کیک کشیده شود، ابتدا یک لایه خامه روی آن زده می شود. اگر عروسی شما در فضای بیرون برگزار می شود باید شرایط جوی را در نظر داشته باشید.

 

اگر هوا گرم باشد ممکن است خامه کیک شما نرم شده و طعم خوبی نداشته باشد. در اینصورت حتما خمیر فوندانت را برای تزئین کیک انتخاب کنید.

 

خمیر فوندانت:

کرم لطیفی است که اغلب برای پوشش دادن روی کیک ها استفاده می شود، و با اینکه حالت سفت و زیبایی به کیک می دهد اما اکثر آدمها طعمش را دوست ندارند.

 

خیلی ها فوندانت روی کیک را با چنگال برمی دارند و داخل کیک را می خورند.

 

در ضمن از آنجایی که خمیر فوندانت کمی گرانتر است، می توانید برای صرفه جویی در هزینه ها از کرم کره ای استفاده کنید.

 

با استفاده از کرم کره ای، می توانید همان لطافت را به کیکتان بدهید، با این تفاوت که کرم کره ای طعمی قویتر دارد.

 

یادتان باشد، اکثر مجلات و سایت های بزرگ در زمینه ی کیک دارای متخصصان، نویسندگان و دستیارانی هستند که بدون وقفه روی طراحی کیک کار می کنند، تا یک کیک عالی و کامل داشته باشند.

 

بیشتر مواقع برای مدلسازی این کیک ها از فوم و مواد مصنوعی استفاده می شود و قابل خوردن نیستند.

 

پس انتظار نداشته باشید کیکی که سفارش می دهید دقیقا مشابه نمونه پرینت شده آن باشد.

 

یکی از بخش های پرهزینه ی پخت کیک به تزیین آن مربوط می شود.

 

ارزانترین راه برای تزئین کیک استفاده از میوه و گل است.

 

با هزینه اندکی از گل آرای مراسم تان تقاضا کنید تعدادی گل برای کیک نگه دارد.

 

بدترین حالت این است که، یکی دو هفته مانده به عروسی شروع به گشتن در قنادی ها و شرینی ها کنید تا مدل دلخواهتان را بیابید، یا حتی بدتر از آن تازه دنبال این باشید که بدانید کدام قنادی کیک های بهتری می پزد، و اصلا کجای شهر قرار دارد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *